Revista online de fotografie FOTO4all.ro, Galeria Odeon si Danaartgallery va invita la vernisajul expozitiei de fotografie „10×10. Expunem emotii”, care va avea loc vineri, 6 aprilie 2012, incepand cu ora 18.30, la Galeria Odeon (Sala Studio a Teatrului Odeon), din Bucuresti, Calea Victoriei nr. 40-42.

Expozitia cuprinde imagini din domenii variate ale fotografiei, de la portret si peisaje pana la eseu, urmand a fi deschisa in perioada 6-20 aprilie 2012.

„Mai mult decat idei, arta scrierii cu lumina vehiculeaza, deloc neintamplator, emotii. Si, cum in dreptunghiul fermecat al unei fotografii incape absolut orice fel de emotie, zece fotografi s-au gandit sa expuna, in cate zece creatii, bucati vii din sufletul lor. Caci omul nu cu fragmente de neant, ci cu frumusete este chemat de Dumnezeu sa umple lumea.” (A. Baciu)

Expun:
Emilian Chirila (emilianchirila.ro)
Andrei Baciu (andreibaciu.1x.com)
Mirela Bichigeanu (mirelabichigeanu.ro)
Dorin Bofan (dorinbofan.com)
Florin Ghebosu (floringhebosu.blogspot.com)
Anca Mitroi (ankyshpanky.deviantart.com)
Mirela Momanu (momanu.blogspot.com)
Cristina Tinta (cristinatinta.ro)
Mishu Vass (mishuvass.com)
Andrei Zincenco (azphoto.ro)